arrow

Hızlı Arama

Bize Sorduklarınız

 • Neden kadın ve erkekler için özel multivitaminler var?

  Erkeklerin ve kadınların yapısal farklılıklarına bağlı olarak günlük vitamin, mineral ve besin ihtiyaçları birbirinden farklılıklar gösterebilmektedir. Dolayısıyla kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı üretilen multivitaminlerde bu vitamin ve mineraller erkek ve kadın sağlığına yönelik olarak farklı dozlarda bulunabilmektedir. Diğer taraftan kadın ve erkeklerin farklı fizyolojik yapılarını destekleyebilen bitki ekstreleri ile zenginleştirilmiş multi formülasyonlar da bulunmaktadır.

 • Besin takviyelerini nasıl saklamalıyım?

  Doğal kaynaklardan elde edilmiş olan besin takviyeleri özellikle neme karşı çok duyarlıdır. Ağzı kapalı olarak oda sıcaklığında mümkünse kapalı dolaplarda saklanması gerekir. Nemli bir ortam olduğu için besin takviyelerinin buzdolabında saklanması tavsiye edilmez. Pamuğun kendisi de nem çeken bir madde olduğu için ürünün kapağı açıldıktan sonra şişenin içerisinde bulunan pamuk çıkarılmalıdır.

 • Takviye ürünler kaç yaşından itibaren kullanılabilir?

  Besin takviyeleri 12 yaş ve üzeri yetişkinlerin gereksinimlerine uygun olarak formüle edilmiş ürünlerdir. 12 yaş altındaki çocuklara özel olarak formüle edilmiş ürünlerin kullanılması ya da kullanılacak olan herhangi bir besin takviyesinin sağlık uzmanı tarafından doz ayarlaması yapılarak alınması önerilir.

 • Solgar ürünleri tamamen doğal mı?

  Solgar, ürünlerinde sadece en yüksek kalitedeki “doğal” hammaddeleri kullanmaktadır ve Solgar’ın uzman kadrosu hammaddelerin etkinliğini, saflığını ve güvenilirliğini sağlamak adına, her seri üretimde önce bu hammaddeleri kontrol ederler. Solgar Vitamin tablet, kapsül, pastil, softjel yapımında kullanılan yardımcı maddelerin tamamı da doğal kaynaklardan elde edilmiştir. Hatta Solgar Vitamin ürünlerindeki doğallığı korumak adına hiçbir ürününde yapay koku, tat ve renk maddesi kullanmaz. Bu nedenle aynı Solgar ürününün farklı serilerinde koku ve renk değişiklikleri olabilir. Solgar Vitamin için esas teşkil eden ürünün saflığı, etkinliği ve güvenilirliğidir. Bu nedenle en yeni teknolojileri kullanarak ve mümkün olan en yüksek kalite standartlarında üretim yapar. Yaptığı sıkı kalite kontrol testleri ile de ürünlerinde son kullanma tarihinde dahi % 100 etiket güvencesini sağlar.

 • Omega–3 içeren takviyeler kilo aldırır mı?

  Omega–3 içeren balık yağı takviyelerinin kalori değeri yaklaşık 10–20 kalori civarındadır. Günlük almamız gereken kalori değerinin 1500–2000 kalori arasında olduğunu düşünürsek bu değerin anlamlı bir kalori değeri olmadığı görülmektedir. Bu nedenle omega–3 yağı içeren takviyelerin direkt kilo aldırıcı bir etkisi bulunmamaktadır.Solgar Danışma Hattı

Solgar Danışma Hattı

Sağlık Profesyonelleri

Sağlık Profesyonelleri

Haber Bülteni

E-bülten

* Solgar ürünleri ilaç değildir, tedavi amaçlı kullanılmaz.
* Solgar ürünleri sadece eczanelerde satılmaktadır.